fbpx

Blog Korpołebskiego

Głodny inspiracji? Chcesz lepiej kierować swoim rozwojem? Zapraszam na mojego bloga.

2 minuty czytania

Nowy rok, a pensja wciąż ta sama?

Jeśli do tej pory nie podjąłeś tematu zmiany wynagrodzenia, ponieważ nie wiedziałeś jak się do tego zabrać, to jeszcze nie jest za późno. A może podejmowałeś próby negocjacji, ale nie zakończyły się one dla Ciebie pozytywnie? Sprawdź, co możesz zrobić już teraz, aby Twoje wynagrodzenie wzrosło z początkiem roku.

Przeczytaj cały tekst  

2 minuty czytania

Świadczenia dodatkowe, to coś więcej niż tylko benefity pracownicze…

Zarobki nie są jedynym czynnikiem motywującym do pracy. Duże znaczenie maja również świadczenia pozapłacowe. To one zwiększają satysfakcję pracowników. Dlaczego zatem nie uwzględnić ich jako dodatkowego elementu Twoich negocjacji? Sprawdź, ile możesz zyskać negocjując oprócz wyższego wynagrodzenia dodatkowe benefity.

Przeczytaj cały tekst  

2 minuty czytania

Obalamy mity. Szef patrzy się nieprzychylnie na ubiegających się o podwyżkę?

Czy chęć ubiegania się o podwyżkę jest naprawdę czymś negatywnym? Czy na pewno szef postrzega osoby negocjujące wynagrodzenie jako niewdzięczne albo roszczeniowe? Sprawdź, jak faktycznie odbierani są przez przełożonych pracownicy podejmujący temat zwiększenia zarobków. Możesz się zaskoczyć, jak bardzo się myliłeś.

Przeczytaj cały tekst  

2 minuty czytania

Obalamy mity. Nie powinno się chwalić sukcesami?

Chwalenie się własnymi sukcesami wciąż nie jest dobrze postrzegane. Kojarzone jest zazwyczaj z byciem zarozumiałym, przemądrzałym, a nawet aroganckim. Skromność jest bardziej pożądana cechą. Dlaczego to podejście nie zdaje egzaminu w pracy? Dlaczego warto, a nawet trzeba, informować szefa o swoich osiągnięciach?

Przeczytaj cały tekst  

1 minuta czytania

Nie zrobiłeś exposé? Nic straconego, możesz to nadrobić.

Objęcie zespołu nie jest jedynym momentem na przedstawienie exposé. Sprawdź, w jakich jeszcze sytuacjach warto zorganizować to wystąpienie. Odświeżysz wtedy pewną formę umowy między Tobą a pracownikami, do której będziesz mógł powrócić, gdy zajdzie taka potrzeba. Pomoże to w zbudowaniu sprzyjającego środowiska pracy.

Przeczytaj cały tekst  
 • Korpołebski blog
 • Cześć, jestem Korpołebski.

  Praca z ludźmi to moje powołanie. Z zaangażowaniem wspieram ich aby mogli spełnić się w swoich najważniejszych rolach życiowych. Wspólnie odkrywamy nowe możliwości i dokonujemy przełomowych zmian.

 • Dwutygodnik Korpołebskiego

  Twój niezbędnik do rozwoju.
 • Dołącz na Facebooku

 • Śledź na Twitterze

 • Dołącz do Korpołebskiego na Facebooku.

  Podziel się swoimi wyzwaniami i poznaj skuteczne sposoby by sobie z nimi poradzić.